Alapítványaink

Kétnyelvű Oktatásért a Kodály Zoltán Gimnáziumban Alapítvány
(Számlaszáma: 1070 2026 - 4574 0303 - 5570 0009)
Adószáma: 18325504-1-02
Székhelye
Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
7629 Pécs, Dobó István u. 35-37.
Tel.: 72/539-040
e-mail: titkarsag@kodaly-pecs.hu
Kuratóriumi tagok
Polgárné Megyeri Ilona
Kissné Horváth Eszter
Gaál Tibor
Futó Andrea
Őriné Simonovics Andrea
Céljai
  1. A pécsi Kodály Zoltán Gimnázium és Szakközépiskola két tanítási nyelvű tagozatán a magyar-olasz és a magyar-spanyol tannyelvű képzés támogatása, a célnyelvű országok kultúrájának mélyebb megismertetése.
  2. A célnyelvű oktatáshoz szükséges didaktikai eszközök (könyv, folyóirat, multimédiás segédanyag, stb.) beszerzésének, elkészítésének támogatása, a használatukhoz szükséges technikai eszközök megvásárlásának, üzemeltetésének és karbantartásának segítése.
  3. A célnyelvi és a célnyelvu oktatást segíto belföldi és külföldi nyelvi táborok szervezésében való közremuködés, pénzügyi segítségnyújtás.
  4. Testvériskolai kapcsolatok kialakítása illetve fenntartása, stb.
  5. A két tanítási nyelvű tagozatok tanulmányi versenyeinek, iskolai rendezvényeinek támogatása.