Tanulói notebook

A tanulói notebook beállításával, illetve az alkalmazói programok letöltésével kapcsolatos információkról az alábbiakban olvashatnak.
Az Office igényléséről (regisztrációs folyamatáról) az alábbiakban olvashatnak

Notebook beállítása:
A notebook-ok feltelepítését követően szükség van bizonyos beállítások elvégzésére, mert a netebook-okat SSD meghajtóval látták el: SSD üzembehelyezés ide kattintva
A leírtakból a 'Rendszervisszaállítás letiltása' és a 'Virtuális memória letiltása' beállítás nem kötelező, ez a mai SSD-k esetében már nem lényeges.
Célszerű az energiagazdálodást úgy beállítani, hogy ha az eszköz áramforráshoz van csatlakoztatva, akkor a képernyőt ne kapcsolja ki és ne kerüljön alvó üzemmódba.
A feltelepítés végeztével célszerű a rendszervédelmet bekopcsolni és egy visszaállítási pontot létrehozni.

Office:
A program keretében a jogosult diákok számára O365 Programcsomag igényelhető, amely 5 eszközre telepíthető. Az Office 365 szoftvercsomagban a következő programok találhatóak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher (csak PC), Access (csak PC). Adott Office 365 alkalmazáscsomag felhős szolgáltatásokat (mint például a OneDrive) nem tartalmaz.
A programcsomag a Tisztaszoftver weboldaláról igényelhető a tanulóii Kréta belépési azonosító segítségével. Majd az igényelt programcsomag, a kapott office.com linkről letülthető lemezkép fájl formátumban. A kapott linket célszerű inkognitó módban megnyitni, mivell ekkor nem használja az esetlegesen megjegyzett Microsoft fiók belépési adatait, és biztos, hogy oda fognak eljutni, ahonnan le kell tölteni a lemezkép fájlt.
Tisztaszoftver igénylés ide kattintva.
A regisztrációról és az igénylésről a következő két linken találja meg a leírást:
Személyes licencek igénylése a KIFÜ szolgáltatás kezelési oldalán
Probléma esetén készítsenek egy képernyőképet és azt küldjék el a ugyfelszolgalat@kifu.hu e-mail címre.

Alkalmazói programok:
A tanulóknak a tanulmányaik során használniuk kell különböző felhasználói programokat. Ezeket a programokat az Oktatási Hivatal szoftver listájáról tölthetik le: Alkalmazói programok listája
Ezek közül én a következőket javaslom (de kérdezzenek rá az informatikát tanító tanáruknál). Ezek a programok vannak feltelepítve az informatika termek gépeire:
- Grafikai alkalmazás: GIMP 2.10.24, IrfanView 4.58
- Vektorgrafikus szerkesztőprogram: Inkscape 1.0 (64 bit)
- Weblapkészítéshez használható program: Bluefish 2.2.10, SeaMonkey 2.53.8, Visual Studio Code 1.58
- Programozási nyelv / programozói környezet: Python 3.9.6 + IDLE (Python GUI) (64 bit), thonny-3.3.13 (A telepítési beállításokról kérdezze az informatikát tanító tanárát.)
- Tömörítő (ingyenesen letölthető máshonnan): 7z1512-x64
- Karbantaró program (ingyenesen letölthető máshonnan) Glary Utilities

Kapcsolat, adatok

Fenntartó:
Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Telefon: +36 (72) 795-209
E-mail: pecs@kk.gov.hu
Web: http://kk.gov.hu/pecs

1% Kodály alapítvány

1% Kéttannyelvű alapítvány

Kodály Gimnázium bemutatkozó videó
A Pannon TV filmje

Tagozataink bemutatkozó videói:
Hatosztályos Ének/Általános tagozat
Hatosztályos képzés
Ének-zene tagozat
Énekóra (rövid videó)
Humán tagozat
Humán tagozat (rövid videó)
Általános tagozat
Miért tanuljunk olaszul?
Magyar-Olasz két tanítási nyelvű tagozat
Magyar-Olasz (rövid videó)
Magyar-Spanyol két tanítási nyelvű tagozat
Magyar-Spanyol (rövid videó)

Dokumentumok

Új képek, videók

SIKER! A Pécsi Tudományegyetem Partnerintézete lett gimnáziumunk!

Hatosztályos ének-zene és általános tagozat e-mail címe:
kodaly.enekaltalanos.hatoszt@gmail.com

Humán-általános tagozat e-mail címe:
kodaly.humanaltalanostagozat@gmail.com

Olasz tagozat e-mail címe:
kodaly.olasztagozat@gmail.com

Spanyol tagozat e-mail címe:
kodaly.spanyoltagozat@gmail.com

Tisztaszoftver - Office 365:
- Diákoknak
- Tanároknak